DŮLEŽITÉ INFORMACE
PŘIPRAVUJEME

Pro střední školy:

Starší dějiny pro SŠ
učebnicová sada
zima 2017/2018

NOVINKY

Pro základní školy:

Koumák pro čtvrťáky
rozšiřující pracovní sešit pro všechny čtvrťáky, kteří chtějí víc vědět a přemýšlet ještě víc...

Testy 2018 z matematiky pro žáky 5. a 7. tříd
Aktuální, cílená a systematická příprava na nové přijímací zkoušky

Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 5. a 7. tříd
Aktuální, cílená a systematická příprava na nové přijímací zkoušky

Testy 2018 z matematiky pro žáky 9. tříd
Aktuální, cílená a systematická příprava na nové přijímací zkoušky

Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd
Aktuální, cílená a systematická příprava na nové přijímací zkoušky

Pro střední školy:

Starší dějiny pro SŠ (Učebnice: část první)
učebnice

Matematika pro SŠ - 6. díl
průvodce pro učitele

Matematika pro SŠ – 7. díl
průvodce pro učitele

Matematika pro SŠ – 9. díl
učebnicová sada

Maturita 2018 z českého jazyka a literatury
příprava na maturitní zkoušku

Maturita 2018 z matematiky
příprava na maturitní zkoušku

Napsali jste nám

 

Vybíráme z Vašich zpráv a máme z nich velkou radost. Děkujeme!

Poznámka nakladatelství: Dané texty nebyly pravopisně upravovány.


Dobrý den,

chtěla bych vám poděkovat za vydání naprosto skvělého "Koumáka pro druháky". Je to přesně to, co jsem pro svého syna hledala, běžné pracovní sešity ho většinou nebaví. Zkusím ho nabídnout i paní učitelce, aby syna zabavila, pokud zjistí, že se nudí. Třeba v ní zažehnu stejné nadšení a Koumáci se stanou kvalitním doplňkem výuky.

Doslova jásám, že máte v plánu vydat i koumáka pro třeťáky. Syn je nyní druhák, čili akorát nám to vychází :-).

Přeji hodně úspěchů a těším se na dalšího Koumáka.
Dr. Blahnová

(4. 1. 2017)

 

 


Dobrý den,
jsem učitelem DEJ a FRJ na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce. V minulém a letošním školním roce jsem měl a mám možnost používat vaší učebnici Moderní dějiny. Z učebnice jsem nadšen, používám jí v rámci svých příprav a doporučuji jí svým studentům s humanitně zaměřenými semináři, část mé současné třídy si jí již zakoupila. Jsem nesmírně rád, že konečně do českého prostředí přišla takováto učebnice.
Rád bych využil nabídky z vašeho emailu a požádal o zapůjčení nově vydané učebnice - Dějiny 19. století. Předpokládám, že jí do školy tak jak tak zakoupíme, ale chtěl bych se s ní seznámil již teď. Rád bych podle avizované řady těchto učebnic jednou učil celý dějepisný program na našem gymnáziu.
Za jakých podmínek by bylo možné si novou učebnic půjčit?
Děkuji za odpověď a za odvedenou práci na této řadě dějepisných učebnic.
S pozdravem Pavel Kotyza
(12. 4. 2016)


Dobrý den,
jsme ZŠ 1.stupeň kousek od Prahy. Od září pouzivame ucebnice AJ ve 3-5tř. Deti i ja jsme z nich nadšene :o)
Rada bych se timto informovala, jestli neplanujete vydat ucebnici i pro 2.tř. popř. i 1.tř.? Ze bych je zaradila od zari do vyuky.
Dekuji za info Mgr. Ivona Peške.
(26. 1. 2016)


Učebnici Maturita 2015 ČJ, jsem vybrala pro její komplexnost.
Žáci s její pomocí mohou procvičovat testové úkoly v pohodlí domova.
Rady a doporučení k řešení jednotlivých úkolů mají žáci stále před očima a vylepšují si tak testovou strategii.
Ve srovnání s jinými učebnicemi podobného zaměření je Maturita 2015 propracovanější, podrobnější, obsažnější a je vhodná i pro rodiče maturantů, protože popisuje strukturu státní zkoušky z ČJL.
Dagmar Vlčková (hodnocení na e-shopu Levneucebnice.cz)
(16. 10. 2015)


Dobrý den,
existuje poptávka po zpracování gramatiky ve francouzském a španělském jazyce, která by tak vyvolala přípravu a vydání přehledné gramatiky v rámci edice Odmaturuj z FJ/ŠJ?
Přestože už mám několik let od maturity a v době příprav jsem využívala jiných materiálů, usoudila jsem, že musím mít jazykové učebnice z této edice jak v NJ, tak i AJ, neboť jsou velmi přehledné, nahradily i mnou dříve upřednostňované gramatiky a hlavně, velmi by mne potěšily i ve výše uvedených jazycích.
Děkuji za zodpovězení dotazu.
Přeji hezký den
Darina Veselá
(27. 9. 2015)


Dobrý den, chtěla jsem Vám velice pochválit zpracování učebnice Odmaturuj! ze společenských věd. Text se čte výborně a různé poznámky jsou zajímavé. Každá upoutala mou pozornost.
Mějte pohodový pátek a ještě pohodovější víkend! Kateřina Víchová
(28. 8. 2015)


Dobrý den,
Velice Vám děkuji za edici Odmaturuj, již si nemohu vynachválit, jelikož mi pomohla k získání uceleného všeobecného přehledu.
Chtěla bych se zeptat, zda někdy vyjde také Odmaturuj ze zeměpisu.
Děkuji,
Terezie Králová
(16. 11. 2014)


Dobrý den,
právě se připravuji na ústní část maturity z chemie a biologie a musím uznat, že knihy z Vaší edice Odmaturuj, jsou mým největším pomocníkem. To samé platí při mé přípravě na přijímací zkoušky na medicínu. Chtěla bych Vám alespoň touto cestou na tisíckrát poděkovat. Knihy jsou přehledné, vše je v nich vysvětleno jasně a stručně.
Opravdu si Vaší práce cením.
S pozdravem, Tereza Fialová
( 14. 5. 2013)


Dobrý den,
Velice musím poděkovat za titul Němčina pro samouky a jazykove skoly, velmi povedena:)))
I proto pisi. Neuvažujete o podobném titulu v angličtině, a pak třeba i ve francouzském jazyce?
Bylo by to prima:)))
At se Vám daří :)))
S pozdravem
Lucie Navratova
(22. 4. 2013)


Dobrý den,
mnohokrát Vám děkuji za sepsání a vydání naprosto úžasných učebnic. Jsem studentem SPŠD v Masné ulici a Vaše knihy používáme jak na literaturu tak mluvnici. Upřímně řečeno jsem nikdy netušil jak může být učení z nich zábavné a povzbudivé. Z rutinního drilu se stal můj koníček a snažím se ho dále rozvíjet. Ještě jednou mnohokrát děkuji a přeji mnoho štěstí a zdaru do dalších vydání.
Tomáš Kopta
(7. 1. 2013)


Dobrý den.
Na naší škole velmi rádi pracujeme se sešity Vašeho nakladatelství, konkrétně se Zábavným procvičováním – Čj a M pro 1. a 2. ročník, rok vydání 2003. Chceme se zeptat, zda existují podobné i pro další ročníky a zda jsou k sehnání. Na Vašich internetových stránkách jsme nic podobného nenašli. Předem děkujeme za odpověď!
Učitelé ZŠ Veltruby u Kolína
(2. 9. 2011)


Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy budete vydávat Literaturu pro 3.ročník
SŠ?
Vaše učebnice jsou bezvadné, velmi dobře se mi z nich učí.
Předem děkuji za odpověď
Monika Kutičková
(24.6.2009)


Dobrý den, velice rád bych Vám poděkoval za zpracování knížek z edice Odmaturuj, konkrétně z fyziky a chemie, které mi byly velkým pomocníkem při přípravě na maturitu a následně i na příjímací zkoušky na medicínu. Nikde jinde člověk nenajde informace tak komplexně a přehledně zpracované. Ještě jednou děkuji a do dalších let přeji mnoho dalších stejně vydařených publikací.
Filip Weidenthaler
(7. 7. 2008)


Letos jsem si zakoupila jednu vaši publikaci Odmaturuj z anglického jazyka a k tomu Grammar practice 2 a musím říct, že mě obě tyto knihy velmi překvapily.A rovněž oceňuju jakým zbůsobem se snažíte středoškolákům shrnout učivo k maturitě.Přeji vám mnoho úspěchů do dalších skvělých knižních publikací!!!
(27. 8. 2007)


Vážená redakce nakladatelství,
ráda bych touto cestou poděkovala za skvělý přehled anglické gramatiky, který byl vydán vaším nakladatelstvím pod titulem "Odmaturuj z anglického jazyka". Oceňuji také grafickou úpravu knihy a prostor pro poznámky. Přeji mnoho úspěchů v další práci.
Livia Michlová
(19. 5. 2007)
 

Dobrý den,
nejprve bych Vás chtěla pozdravit a poděkovat Vám za velmi zdařilé učebnice pro 1. stupeň ZŠ. Učí se mi podle nich velmi pěkně. Slabikář pro 1. třídu mám již podruhé a matematiku a prvouku poprvé. Dětem se velmi líbí postavička Kouzelníka i Zetíka. Jsou zdařilé i metodicky. Mám však jedinou připomínku - v letošním roce se příliš nepovedlo použití lesklého papíru do všech pracovních sešitů. Dětem nejde do učebnic vybarvovat pastelkami , progresou apod.Nikdy jsem v 1. třídě nemusela používat fix, ale v letošním roce to bez něj nejde. Pokud však dítě udělá chybu, nejde to již opravit. Všimlo si tohoto i několik rodíčů a na třídní schůzce k tomuto měli dotaz. Nešlo by toto do budoucna napravit? Je to určitě škoda a kazí to zbytečně jinak vysokou úroveň Vašich učebnic. Zdravím a přeji hezký den a další pěkné učebnice.
Mgr. Pavlína Petrová
(19. 11. 2006)
 

Dobrý den,
mám potřebu Vám pochválit vaše učebnice pro  1. stupeň. Již čtvrtým rokem podle nich učím a jsem velice spokojena. V roce 2003 jsem začala v 1. třídě učit ČJ  podle vašeho písmenkáře a slabikáře. Již tenkrát se mi velice líbily nápadité a  originální nápady. Velice dobře se četly  texty, které byly mezipředmětově zaměřené. Proto jsem vedení školy požádala o zakoupení  vašich učebnic ČJ i  v 2. a 3. ročníku.  V tomto roce jsem opět v první třídě, nyní  učím podle vašich učebnic ČJ, M, PR a jsem nadšená. Naprosto úžasná je matematika . Velkým pomocníkem jsou také vaše metodiky. Za své žáčky se přimlouvám, aby určitě  v dubnu 2007 vyšla matematika pro 2. třídu. Nemohla bych jim udělat, aby příští rok dostaly matematiku od nakladatelství ALTER, kde pouze tupě a hloupě doplňují. Jsem také koordinátorem ŠVP na naší škole, prošla jsem  školením NIDV. Mohu opravdu potvrdit, že vaše učebnice perfektně splňují požadavky ŠVP. Na školení jsem vaše učebnice pro 1. stupeň  velice doporučovala.
S pozdravem Mgr. Jitka Strahlheimová
(7. 11. 2006)
 

Milá redakce!
Velmi se mi líbí vaše tituly Odmaturuj z... Dle mého názoru jsou opravdu velmi přehledné a ačkoliv jsem teprve v prvním ročníku gymnázia, velmi mi pomáhají v učení. Neskutečně ráda bych ovšem byla, kdybyste připravili pro veřejnost Odmaturuj ze zeměpisu. Upímně řečeno se zeměpisem má u nás na škole problém snad každý žák od prvákudo čtvrťáku a tato kniha by nám všem určitě pomohla. Fakt, že výuka zeměpisu u nás není momentálně zrovna ideální jen dokazuje průměr jednotlivých tříd, kdy nejhorší průměr mají minimálně tři ročníky za sebou nejhorší průměr ze zeměpisu.
S pozdravem Tamara Tomášková
(23. 3. 2006)


Dobry den,
velice jsem spokojena s knihami od Vašeho nakladatelství. Už se moc těším na Vaši novinku Odmaturuj z dějepisu. Máte v plánu také vydat i Odmaturuj ze zeměpisu? Ráda bych příští rok maturovala ze zeměpisu, ale nikde k tomuto předmětu nemohu sehnat tak přehlednou a srozumitelně psanou učebnici, jaké jsou právě ty Vaše. Po celou dobu mého studia na gymnáziu jsme nikdy při hodinách zeměpisu nepoužívaly uěebnice, paní profesorka nám totiž řekla, že je zbytečné si kupovat nějakou učbnici pro střední odborné školy, protože ona nám toho stejně řekne 100x více.. Ano, opravdu nám toho tolik řekne, ale takovým stylem, že si už nikdo skoro nic nestihne zapsat... Myslím, že by i ostatní gymnazisti ocenili takovou knihu....
Moc Vám děkuji..
studentka 3. ročníku gymnázia
(12. 3. 2006)


Dobry den,
chodim do septimy a uz se zacinam ucit na maturitu z biologie a chemie. Vase knihy mi velmi pomahaji k zopakovani a pochopeni i tech oblasti ve kterych jsem si nebyl jisty. Vase knihy jsou podrobne a na druhou stranu umeji "vypichnout" dulezite casti textu. jsou hlavne prehledne.. timto bych vam chtel podekovat za knihu Odmaturuj! Fandim vam a preji mnoho ustechu.
s pozdravem
Petr
(8. 5. 2005)


Dobrý den,
vaše publikace mě opravdu dostaly. Takhle příjemně zpracované tituly jsem na trhu učebnic již dlouho neviděl. Jako maturant musím říci, že alespoň pro mě mi vaše publikace perfektně nahradily ty haldy starých sešitů, ve kterých se teď nemusím prohrabovat. Navíc je opravdu grafické zpracování učebnic tak svěží, že se mi z nich učí mnohem lépe, než z černobílých monotónních titulů, kterých je dnes na trhu plno. Chtěl bych vám poděkovat za dobře odvedenou práci (kromě biologie, fyziky a chemie mám všechny tituly z edice Odmaturuj!) a zároveň bych se rád zeptal, kdy mají vyjít novinky Odmaturuj z anglického jazyka 2 a Odmaturuj z německého jazyka 1 a 2.
S pozdravem
David R.
(13. 3. 2005)


Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli připravujete i Odmaturuj z francouzštiny. Vaše učebnice mi velmi pomáhají a ráda bych měla i francouzštinu. Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Michaela K.
(18. 2. 2005)


Dobry den,
velmi sa mi pacila kniha Zmaturuj z anglickeho jazyka 1, preto by som si rada objednala i Grammar Pactice 1 a Grammar practice 2, ale vo Vasej ponuke na internete som tieto tituly bohuzial nenasla. Mohli by ste mi prosim poradit, ako sa k nim dostanem?
Dakujem a zelam vela spokojnych citatelov.
Zuzana
(4. 2. 2005)


Vážení,
tímto Vám chci moc poděkovat za Vaše publikace, které jsou opravdu nejlepší, ze všech dostupných na našem trhu. Poprvé jsem na Vaše publikace narazila loni, než dcerka nastoupila do 1.třídy.Jsou krásně ilustrované a zábavnou formou připoutají děti k učení ,které je spíše hrou. Netrpělivě jsem čekala na publikace pro 2.třídu.Již jsem si je zakoupila. Jsou stejně pěkné,jen ilustrace v matematice se mi více líbily před tím. S přáním mnoha pracovních úspěchů Vaše věrná čtenářka
Jana Z., Chomutov.
(7. 9. 2005)


Milí vydavatelé,
s Vašimi učebnicemi jsem se poprvé setkala na podzim v Brně na veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus 2003. Koupila jsem si kníky Odmaturuj z matematiky a Grammar Practice 2. Zjistila jsem, e jsou super, take jsem si jetě pořídila Odmaturuj ze společenských věd a Odmaturuj z matematiky 2. Teď si plánuji koupit si učebnici Odmaturuj z anglického jazyka 1, později i druhý díl, a jej vydáte, i kdy u mám po maturitě. Děkuji Vám za skvělou řadu učebnic, které mi opravdu v mnohém pomohly. Předevím učebnice Odmaturuj z matematiky 1 a 2 jsou skvělé - podrobná teorie, lehké i sloité příklady - dokonce i vyřeené... Nemohu si je vynachválit.
Ještě jednou děkuji za takové skvělé učebnice, velmi ráda jsem Vaší zákaznicí.
S pozdravem
Jana A.
(3. 6. 2004)


Dobrý den,
vaše učebnice ze série Odmaturuj mi velmi vyhovují. Mám dvě a chci si koupit fyziku, ale nikde ji nemůžu sehnat a knihkupci mi tvrdí, že ještě nevyšla. Je to pravda? Všimla jsem si této knihy na vašich webových stránkách, mohu se tedy zeptat, kolik peněz by stálo její objednání i s poštovným a jestli vaše nakladatelství nemá sklad v Brně, abych si ji mohla případně vyzvednout?
Děkuji, s pozdravem
Olga H.
(23. 3. 2004)


Vážení,
obracím se na Vás z dotazem, na kdy připravujete vydání Odmaturuj z fyziky, znám i další Vaše velmi úspěšné Odmaturuj a byla bych ráda ,kdyby  ještě letošní maturanti mohli tuto publikaci použít
S pozdravem
Hana W., Gymnázium
(17. 3. 2004)


Přeji příjemný den.
Úvodem bych Vám chtěla poděkovat za učebnice Odmaturuj z ..., které mi velice pomáhají nejen k přípravě k maturitě, ale především ke studiu na přijímací řízení na vysoké školy. Stále však postrádám učebnici Odmaturuj z FYZIKY. Tímto bych se Vás proto ráda zeptala, zda už byla vydána a pokud ano proč stále není k dostání v knihkupectví. Předem děkuji za odpověď, kterou mi prosím zašlete zpětně na moji e-mailovou adresu.
S pozdravem
Zdeňka
(19. 1. 2004)


Vazena redakce,
jsem velmi nadsena vasi radou ucebnic ODMATURUJ. Jiz od zacatku roku sleduji vase stranky a cekam az vyjdou dalsi tituly teto rady (z fyziky, anglického jazyka a z matematiky základy integrálního a diferenciálního počtu). Chtela jsem se zeptat, jak je priprava daleko a kdy muzeme nove tituly ocekavat v knihkupectvich? Nerada bych nakoupila knihy od jineho nakladatelstvi chvili predtim nez vyjdou v rade ODMATURUJ - pro me jsou to naprosto bezkonkurencni publikace!!
Dekuji za Vasi brzkou odpoved.
U teto prilezitosti bych zaroven chtela podekovat tymu lidi, ktery se na vyvoji techto knih podili, zatim je to totiz skutecne ten NEJLEPSI MATERIAL k maturite a prijimackam ktery se mi dostal do ruky. Je tam VSE podstatne, zadne zbytecnosti a hlavne je to tak PREHLEDNE zpracovane, ze nejsou potreba temer zadne dalsi vlastni poznamky!!!
S pozdravem
Tereza C.,studentka ctvrteho rocniku gymnazia
(10. 12. 2003)
 

Dobrý den,
Před pár týdny se mi dostaly do rukou  2 knihy z edice odmaturuj, které vydalo vaše nakladatelství. Očekával jsem další stroze a chaoticky sepsané publikace, se kterými se ve praxi již mnoho let často setkávám. Byl jsem však mile překvapen a chci vám tímto nesmírně poděkovat za učebnice, které mají potenciál změnit způsob přípravy a studia české středoškolské mládeže. Jako psycholog jsem mnohokrát kritizoval nesystematičnost českých učebnic, neúplnost jejich obsahů a jsem velmi potěšen vaši snahou o nápravu této varující situace.
Jako středoškolský profesor doporučuji vaše knihy svým studentům , neboť jsem upřímně přesvědčen, že z jejich pomocí mnohem snadněji odmaturují a především lépe pochopí i mnohé jiné fakta a souvislosti, které z časových důvodů učitelé ze svých programů vypouštějí.
Jediné, co mi zde chybí jsou odkazy na další literaturu, která dané téma rozšiřuje. Pro studenty je myslím velice těžké si v hromadě knih o psychologii, sociologii či filozofii vybrat ty tzv. čtivější a často uvíznou na něčem, co způsobí, že se jim studium daného témata zcela zhnusí.
Dovolte mi i jednu otázku - připravujete v této edici i publikaci o historii a dějinách výtvarného umění? Často dostávám dotazy, jestli k těmto předmětům existuje něco podobného, co již vydáváte a jelikož  jsem tyto publikace v  knihkupectvích  ještě neviděl, ptám se raději přímo vás.
Doufám, že budete v této své činnosti pokračovat a přeji vám za sebe i za své studenty hodně zdaru!
Doc.PhDr. Michal S.
(26. 10. 2003)


Vážená redakce,
tímto Vás srdečně zdravím. Za několik dní maturuji a už půl roku se učím z Vaší knihy Odmaturuj z chemie. S touto učebnicí jsem velmi spokojená (s grafickou úpravou i s obsahovou stránkou)...
S pozdravem
Martina T.
(19. 5. 2003)


Dobrý den.
Zajímalo by mě, kdy vyjdou  další učebnice z edice ODMATURUJ.
Mám konkrétně na mysli Odmaturuj z fyziky a Odmaturuj z biologie. Jsem již šťastným majitelem knížky Odmaturuj z chemie a nemohu si ji vynachválit. Je to příručka, která je opravdu dobře zpracovaná a plní svůj účel. Doufám, že jako letošní maturant budu moci ještě využít i některé další knížky z této edice....
Díky za odpověď a věřím ve Vaši píli a brzké uvededení těchto dobrých učebnic na trh.
Lukáš L.
(7. 2. 2003)


Milé nakladatelství,
zakoupil jsem vaši knihu Odmaturuj z literatury a musím říct, že jsme mi velice líbí způsob, jakým je napsána. Zkrátka dobře se z ní učí...
Děkuji a nashledanou.
David Š.
(28. 1. 2003)


Vazene nakladatelstvi,
chtela bych vam rici, ze vase knihy v edici Odmaturuj jsou jedinecne. (Urcite to uz vite.) Mam Odmaturuj z literatury a z ceskeho jazyka a je to mnohem lepsi nez ucebnice "v kostce". Ucivo je prehlednejsi.
Chtela bych se zeptat, kdy se asi na trhu objevi Odmaturuj ze spolecenskych ved.
Dekuji
Jitka
(23. 5. 2002)