DŮLEŽITÉ INFORMACE
PŘIPRAVUJEME

Pro střední školy:

Starší dějiny pro SŠ
učebnicová sada
zima 2017/2018

NOVINKY

Pro základní školy:

Koumák pro čtvrťáky
rozšiřující pracovní sešit pro všechny čtvrťáky, kteří chtějí víc vědět a přemýšlet ještě víc...

Testy 2018 z matematiky pro žáky 5. a 7. tříd
Aktuální, cílená a systematická příprava na nové přijímací zkoušky

Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 5. a 7. tříd
Aktuální, cílená a systematická příprava na nové přijímací zkoušky

Testy 2018 z matematiky pro žáky 9. tříd
Aktuální, cílená a systematická příprava na nové přijímací zkoušky

Testy 2018 z českého jazyka pro žáky 9. tříd
Aktuální, cílená a systematická příprava na nové přijímací zkoušky

Pro střední školy:

Starší dějiny pro SŠ (Učebnice: část první)
učebnice

Matematika pro SŠ - 6. díl
průvodce pro učitele

Matematika pro SŠ – 7. díl
průvodce pro učitele

Matematika pro SŠ – 9. díl
učebnicová sada

Maturita 2018 z českého jazyka a literatury
příprava na maturitní zkoušku

Maturita 2018 z matematiky
příprava na maturitní zkoušku

Nakladatelství Didaktis na konferenci Jak učit matematice žáky ve věku 10–16 let

Ve dnech 19.–21. října 2017 se v Litomyšli konala konference pro učitele druhého stupně a víceletých gymnázií. Konference se zúčastnilo na 100 pedagogů a proběhlo zde 32 příspěvků.

Nakladatelství Didaktis na 11. sjezdu českých historiků

Ve dnech 13.–14. září 2017 se nakladatelství Didaktis zúčastnilo 11. sjezdu českých historiků v Olomouci.
Nakladatelství Didaktis na konferenci KORONA 2017

Dne 14. září 2017 se nakladatelství Didaktis zúčastnilo prvního ročníku konference KORONA 2017, která se zaměřuje na problematiku intelektového nadání.
Nakladatelství Didaktis na Veletrhu dětské knihy v Liberci

Od čtvrtka 8. 6. do soboty 10. 6. 2017 si mohli návštěvníci Veletrhu dětské knihy v Liberci prohlédnout nejaktuálnější tituly nakladatelství Didaktis.
Zetíkova cesta do Prahy

V úterý 2. května 2017 představilo nakladatelství Didaktis své učební materiály pro 1. stupeň základních škol na veletrhu Vše pro školy a školky v Praze.
Besedy Ivony Březinové (20.–24. 3. 2017)


LOGO_aby-cteni-bavilo_M_449.jpg

V předposledním březnovém týdnu navštívila známá autorka dětských knížek prvňáčky z vybraných základních škol v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina a ukázala jim i jejich učitelkám, jak se (na)učit číst, aby čtení bavilo.

Konference Mensa pro rozvoj nadání 2017


Nakladatelství Didaktis se zúčastnilo konference Mensy pro rozvoj nadání, které se zúčastnilo na dvě stě osob. Některé předaly své zkušenosti s nadanými dětmi ostatním vč. našeho nakladatelství.

Dva dny s didaktikou matematiky 2017

Ve dnech 16.–17. 2. 2017 se konala konference Dva dny s didaktikou matematiky a nakladatelství Didaktis opět představilo své nejnovější tituly.
Veletrh Středoškolák, vysokoškolák na výstavišti Černá louka v Ostravě

Nakladatelství Didaktis na veletrhu Středoškolák, vysokoškolák na výstavišti Černá louka v Ostravě, který probíhal 2.–3. 12. 2016.
XXII. Veletrh středních škol na brněnském výstavišti


Nakladatelství Didaktis se zúčastnilo XXII. Veletrhu středních škol v Brně, který probíhal 25.–26. 11. 2016.

Konference Matematika – prostředek porozumění

Ve dnech 10. 11. až 12. 11. se konala konference Matematika – prostředek porozumění a nakladatelství Didaktis představilo učební materiály k výuce matematiky.
Konference Vzdělávání a rozvoj MiND

Dne 19. října 2016 se v Olomouci konala konference zaměřená na vzdělávání a rozvoj mimořádně intelektově nadaných dětí (MiND) a nakladatelství Didaktis představilo unikátní pracovní sešit Koumák.
Celostátní setkání učitelů matematiky středních škol 2016


Ve dnech 21. – 23. září 2016 se v ABC klubu v Pardubicích konalo Celostátní setkání učitelů matematiky středních škol 2016, pořádané Společností učitelů matematiky Jednoty českých matematiků a fyziků společně s Centrem celoživotního vzdělávání. Setkání propojovalo téma: Jak učit matematiku na střední škole, přičemž největší důraz byl kladen na maturitu z matematiky a přijímací zkoušky.

Konference Dva dny s didaktikou matematiky 2016


Ve dnech 11. a 12. února 2016 pořádala katedra matematiky a didaktiky matematiky Pedagogické fakulty Karlovy univerzity v Praze společně se Společností učitelů matematiky JČMF již 20. ročník konference Dva dny s didaktikou matematiky a Didaktis byl při tom.

Kouzelník z Dobronína


4. června 2015
Základní školu v Dobroníně navštívil Kouzelník, který děti provázel celý školní rok učebnicemi z nakladatelství Didaktis...

Konference Mensa pro rozvoj nadání


Ve čtvrtek 13. 3. 2014 jsme se zúčastnili konference Mensa pro rozvoj nadání, konané v Poslanecké sněmovně PČR. Vyslechli jsme řadu zajímavých prezentací a do diskuse jsme se zapojili i aktivně ....

Konference Dva dny s didaktikou matematiky 2015


Katedra matematiky a didaktiky matematiky Pedagogické fakulty Karlovy univerzity v Praze společně se Společností učitelů matematiky JČMF uspořádala již 18. ročník konference „Dva dny s didaktikou matematiky“...

Soutěž "Kouzelníkův učeň"


30. leden 2014
Tyto krásné obrázky nám poslaly děti do soutěže Kouzelníkův učeň. Zde si můžete prohlédnout ty, které obsadily 1.–3. místo....

Kurz Planimetrie


29. ledna 2014 se naše kolegyně vypravily na kurz Planimetrie, který díky projektu PERUN (Péče, rozvoj, uplatnění nadání) organizovalo ...

Český bestseller 2009

Další výrazný úspěch pro nakladatelství DIDAKTIS přineslo vyhlašování cen ČESKÝ BESTSELLER 2009, které se konalo v rámci veletrhu SVĚT KNIHY 2010. V této soutěži nakladatelství DIDAKTIS zvítězilo v kategorii Učebnice pro základní a střední školy s titulem ODMATURUJ! ZE SPOLEČENSKÝCH VĚD. Podrobné informace se můžete dočíst v uvedené tiskové zprávě...

Rozhovor s Erikem Pardusem
Český bestseller 2007
 

23. dubna 2008
Praha

Naše nakladatelství Didaktis se 23.dubna 2008 zúčastnilo vyhlašování nejprodávanějších titulů za loňský rok „Český bestseller 2007“, které se konalo v Praze. V kategorii nejprodávanější učebnice získal náš titul Odmaturuj! ze společenských věd  3. místo.

Pololetní vysvědčení s Kouzelníkem
 

31. ledna 2008

Vysvědčení!

Poslední školní den v lednu se předává vysvědčení všem žáčkům a studentům. A potom je čekají pololetní prázdniny. Naše nakladatelství se snaží udělat předávání vysvědčení vždy zajímavější. A tak si s některými prvňáčky přišel popovídat živý Kouzelník, kterého všichni znají ze Slabikáře a ostatních učebnic českého jazyka a matematiky nakladatelství DIDAKTIS, kde je provází učivem a označuje jim zde nové učivo.

Kouzelné vysvědčení

 

29. června 2007
Vysvědčení!

Poslední školní den v červnu se předává vysvědčení všem žáčkům a studentům. A potom hurá na prázdniny! Prvňáčci budou mít první opravdové velké prázdniny. Naše nakladatelství se snaží udělat předávání vysvědčení vždy zajímavější. A tak si s některými prvňáčky přišel popovídat živý Kouzelník, kterého všichni znají ze Slabikáře a ostatních učebnic českého jazyka a matematiky nakladatelství DIDAKTIS, kde je provází učivem a označuje jim zde nové učivo.

Vysvědčení plné kouzel

 

31. leden 2007
První vysvědčení! Poslední den v lednu se předává vysvědčení všem prvňáčkům, pro které je to největší událost.Odnesou si své první vysvědčení. Aby byl pro ně tento den ještě zajímavější, přišel si s nimi popovídat živý Kouzelník, kterého všichni znají ze Slabikáře a ostatních učebnic českého jazyka a matematiky nakladatelství DIDAKTIS, kde je provází učivem a označuje jim zde nové učivo.

Vysvědčení s Kouzelníkem

 

31. leden 2006

A je to tady! Poslední den v lednu a předává se vysvědčení. Největší událost je to pro prvňáčky, kteří si odnesou své první vysvědčení. Aby byl pro ně tento den ještě zajímavější, přišel si s nimi popovídat živý Kouzelník, kterého všichni znají ze Slabikáře a ostatních učebnic českého jazyka a matematiky nakladatelství DIDAKTIS, kde je provází učivem a označuje jim zde nové učivo.

Kouzelník si s prvňáčky nejprve povídal a pak vyzkoušel některé žáčky, jak se naučili číst a počítat.

Nakonec předal dětem jejich první vysvědčení a popřál jim hodně úspěchů ve škole a zadal jim velký výtvarný úkol ....

Výtvarná soutěž „Kouzelníkův učeň“

 

31. leden 2005

Naše nakladatelství vypsalo výtvarnou soutěž „Kouzelnikův učeň“. Soutěž byla určena pro žáky 1. ročníku ZŠ. Prvňáčci měli za úkol nakreslit učně velkého Kouzelníka tak, jak si ho sami představují. Úkol jim zadal sám velký Kouzelník, který prvňáčky osobně navštívil v den kdy dostávali ve škole své první vysvědčení. Úkolu se s radostí nakonec ujali i žáci 2. ročníku ...